Registered Participants

The list participants who have completed their registration (included sending proof of payment)
1.Aditya Sukma Nugraha (Indonesia Institute of Sciences (LIPI) -Indonesia)
2.Agung Mukti (Institut Teknologi Nasional Bandung -Indonesia)
3.Agung Pramudya Wijaya (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
4.Agus Adi Nursalim (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
5.Amrizal Amrizal (Universitas Lampung -Indonesia)
6.Anggun Tridawati (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
7.Arif Waskito (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
8.Asep Nana Hermana (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
9.Asep  Andang (Universitas Siliwangi -Indonesia)
10.Bambang Wahono (University of Ulsan -South Korea)
11.Bimo Kusumo (PACE Energy -Indonesia)
12.Budi Raharjo (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
13.Dedy Ismail (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
14.Dian Artanto (Politeknik Mekatronika Sanata Dharma -Indonesia)
15.Dicky Dermawan (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
16.Dony Perdana (Universitas Maarif Hasyim latif SIDOARJO -Indonesia)
17.Edi Setiadi Putra (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
18.Edi Susanto (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
19.Endyana Amin (Institut Teknologi Nasional -Indonesia)
20.Fadillah Ramadhan (Institut Teknologi Nasional -Indonesia)
21.Fajri Jayakelana (Institut Teknologi Nasional Bandung -Indonesia)
22.Firma Firmansyah Adi (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
23.Gian Permana (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
24.Hafid Abdullah (Metal Industries Development Centre (MIDC), Ministry of Industry Indonesia -Indonesia)
25.Hartono Budi Santoso (Politeknik Negeri Bandung -Indonesia)
26.Hermagasantos Zein (Polban -Indonesia)
27.Ibrahim - (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
28.Ilyas Taufiqurrohman (The Australian National University -Australia)
29.Jonathan Sutanto (Indonesia Wind Energy Society -Indonesia)
30.Lita Lidyawati (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
31.Mira Musrini (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
32.Mochamad Angga Anggriawan (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
33.Mohammad Mahardika (Institut Teknologi Nasional -Indonesia)
34.Muhammad Haekal (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
35.Muhammad Lazuardi Wirananda Putra (Telkom University -Indonesia)
36.Noviyanti Nugraha (Institut Teknologi Nasional -Indonesia)
37.Nuha Anggraeni (Institut Teknologi Nasional Bandung -Indonesia)
38.Rio Korio Utoro (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
39.Sabat Anwari (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
40.Sakda Thongchai (University of Ulsan -South Korea)
41.Salafuddin (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
42.Sandha Rineka Putra (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
43.Satria Azis (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
44.Shirley Wahadamaputera (Institut Teknologi Nasional Bandung -Indonesia)
45.Siti Nurlaela (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
46.Soeripno Martosaputro (IWES (Indonesia Wind Energy Society) -Indonesia)
47.Suhartinah (Polman Astra -Indonesia)
48.Sulistyo Setiawan (Institut Teknologi Nasional (Itenas) Bandung -Indonesia)
49.Yanuandri Putrasari (University of Ulsan -South Korea)
50.Yusuf Suryo Utomo Drs., M.Si (Indonesia Institute of Sciences (LIPI) -Indonesia)